Niezależnie od tego czy oświetlasz biurowiec, magazyn, halę produkcyjną czy boisko piłkarskie, oświetlenie musi spełniać określone normy - zarówno prawa europejskiego jak i polskiego prawa budowlanego.
Przepisy precyzyjnie określają wymagane normy natężenia oświetlenia na płaszczyznach pracy, współczynnik olśnienia, odporność na wilgoć, a także ilość i rodzaj opraw awaryjnych oraz ucieczkowych.
Jeśli planujesz oświetlić nową inwestycję potrzebny nam będzie plik DWG oraz założenia projektowe.
Jeśli modernizujesz starsze oświetlenie, musimy zacząć od inwentaryzacji istniejącej instalacji oraz określić czy możemy zmienić położenie opraw, lub czy modernizację trzeba wykonać 1:1.
Na tym etapie proponujemy określony typ opraw i podajemy orientacyjną ilość niezbędnych punktów. Możemy także zmienić typ oprawy, kształt obudowy i odbłyśnik.
Etap, w którym projektujemy finalną wersję na konkretnym modelu oprawy z uzgodnionymi współczynnikami konserwacji oraz odbicia. Przygotowujemy także wizualizację, jeśli jest wymagana.
Ostatni etap to obliczenie natężenia oświetlenia na niezbędnych płaszczyznach i współczynnika olśnienia. Przygotowujemy także dokumentację do instalacji wycenę opraw. Jeśli otrzymaliśmy odpowiednie punkty, to nanosimy je na plik DWG.
Dobór odpowiedniego oświetlenia potrafi nadać blask każdemu wnętrzu.
Nawet najwyższej jakości dekoracje, materiały i dodatki nie będą jednak w stanie cieszyć oczu, jeśli w pomieszczeniu będzie zbyt ciemno lub za jasno. Wnętrza mają swoją specyfikę i należy traktować je indywidualnie, dobierając barwę światła, rodzaj opraw, sposób ich montażu i sterowania.
Jeśli oświetlamy nową inwestycję to potrzebny będzie plik DWG. Jeśli modernizujemy oświetlenie zastane to musimy zacząć od inwentaryzacji istniejącej instalacji i określenia czy możemy zmienić położenie opraw, lub czy modernizację trzeba wykonać 1:1.
Drugim etapem projektowym jest określenie funkcjonalności pomieszczeń, pory ich użytkowania, oraz stylu w jakim będzie wykończone wnętrze. Istotne jest też określenie szkicowego budżetu, jakim dysponujemy.
Na tym etapie proponujemy określony typ opraw i podajemy orientacyjną ilość niezbędnych punktów. Możemy zmienić także typ oprawy, kształt obudowy czy odbłyśnik.
Etap, w którym projektujemy finalną wersję na konkretnych modelach oprawy z uzgodnionymi współczynnikami konserwacji i odbicia.
Na końcu pozostaje jeszcze obliczenie niezbędnego natężenia oświetlenia, przygotowanie dokumentacji do instalacji, wycena opraw - i jeśli otrzymamy punkty - naniesienie ich na plik DWG.